Stare gry nie umierają nigdy...

Nostalgia za starymi grami

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2010-12-09 18:55:52

 Amigos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-29
Posty: 78
Punktów :   

Jaguar XJ220

Jest to klasyczna gra wyścigowa wydana przez Core Design na Amigę oraz Segę w 1993 roku. Jak wskazuje tytuł w grze zasiądziemy za sterami tytułowego super-auta. Weźmiemy w niej udział w 12 mistrzowskich wyścigach odbywających się w różnych państwach. Oczywiście, każde państwo cechuje się innymi warunkami pogodowymi, tak więc w Anglii pojedziemy przez mgłę, a w Australii będziemy się zmagać z piaskiem. Po każdym wyścigu mamy możliwość naprawienia uszkodzonych części naszego samochodu. Trzeba mieć jednak wystarczającą ilość gotówki, dlatego też należy zajmować jak najwyższe pozycje, gdyż im wyższe będą one, tym więcej pieniędzy zarobimy. Ciekawą opcją jest możliwość tworzenia własnych tras, która była innowacyjna jak na tamte czasy. Do gry możemy zaprosić również drugą osobę i grać na podzielonym ekranie. Jeśli nie mamy joya, lub pada, to nie szkodzi, gdyż sterować można również myszką. Gra została wysoko oceniona przez czasopisma komputerowe, które oprócz wyżej wymienionych cech chwaliły również muzykę, a ta jest naprawdę dobra. Przed każdym wyścigiem możemy wybrać sobie jeden z sześciu utworów (od spokojnych po brzmienie ciężkich gitar), lub wyłączyć odtwarzacz i napawać się rykiem silnika. Na zakończenie mogę powiedzieć tylko tyle, że gra jest bardzo przyjemna i relaksująca. Jest to idealne rozwiązanie na odstresowanie się po ciężkim dniu, gdyż gra nie wymaga od nas szczególnej znajomości fizyki samochodów. Oczywiście nie oznacza to, że nie przydarzą się wyścigi trudniejsze, ale nawet gdy nie jesteśmy na pierwszym miejscu, to trudno się przy tej grze denerwować. Jednym zdaniem – bardzo udana samochodówka, którą polecam każdemu, nie tylko fanom motoryzacji.

Jaguar XJ220

https://s5.postimg.org/e5vjjc9x3/Jaguar_XJ220.jpg


Grę możemy pobrać z tego źródła (znajduje się tam również filmik prezentujący grę). W tym przypadku gra wymaga emulacji.

DO POBRANIA: http://emulacja.net/amiga/gra/jaguar-xj220.html
[1,53 MB - gra PC]

Polecam jednak poszukać zestawu przygotowanego przez zespół Amiga The Company, który zawiera wiele amigowych gier uruchamianych z pliku wykonywalnego .exe dzięki czemu nie wymagają one emulacji.

Ostatnio edytowany przez Amigos (2010-12-09 18:58:38)

Offline

 

#2 2010-12-10 06:57:16

Dziadek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-10
Posty: 3
Punktów :   

Re: Jaguar XJ220

Doskonale pamiętam jak katowałem to z kolegą w trupa na Amidze 600 gdy miałem 8-9 lat. Najbardziej pamiętam intro, które na tamte czasy robiło największe wrażenie.

(Choć i tak z gier ściganych najbardziej lubiłem Street Roda, gdyż to właśnie ta pozycja zaraziła mnie miłością do starych aut...a te fascynują mnie do dziś)

Ostatnio edytowany przez Dziadek (2010-12-10 06:57:39)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
tłumaczenia biznesowe integracja sensoryczna bydgoszcz